O uniwersytecieDrogi Seniorze /Seniorko !
 
Sprawny umysł jest równie ważny jak wyćwiczone ciało. Wiele osób nierzadko dopiero na emeryturze znajduje czas na naukę i poszerzanie swojej wiedzy. Często szansa ta została im odebrana w burzliwych czasach ich młodości. Uniwersytety Trzeciego Wieku są instytucjami, które taką szansę przywracają. Ale nie tylko o wiedzę chodzi.Uniwersytety trzeciego wieku pobudzają do aktywności, są pretekstem do wyjścia z domu, nawiązania nowych znajomości i spędzenia czasu w dobrym towarzystwie. Niejednokrotnie pomagają nie tylko w podtrzymaniu sprawności intelektualnej, ale także fizycznej.

UTW proponują swoim słuchaczom wiele interesujących zajęć – wykłady, seminaria, naukę języków obcych oraz zajęcia w rozmaitych sekcjach. Przy wielu z nich działają także koła zainteresowań i kluby, prowadzone są warsztaty artystyczne, zajęcia ruchowe czy rekreacyjne. Słuchacze wspólnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, zwiedzają Polskę, spotykają się z ciekawymi ludźmi. Uniwersytety to znakomita szansa na twórcze zagospodarowanie wolnego czasu, do skorzystania z której bardzo serdecznie zachęcamy.


Nie ma nic złego w spędzaniu czasu wolnego w domu, przy książce i herbacie. Nie ma nic złego w rozwiązywaniu krzyżówek. Nie pozwólmy jednak, by osamotnienie, smutek i monotonia odebrały nam radość życia!

Kiedy przechodzimy na emeryturę warto, abyśmy zaaranżowali swój czas w nowy, ciekawy sposób. Zamienili aktywność zawodową na aktywność społeczną. Przyjaciół z pracy na towarzyszy podróży, spotkań filmowych lub brydżowych. Pustkę grafiku na pełnię dobrego tygodnia, w którym znajdziemy czas na spotkania z rodziną, przyjaciółmi, rozwój zainteresowań i odpoczynek.

Dlatego, Drogi Seniorze/Seniorko, pamiętaj, że

MASZ WYBÓR!

Zapraszamy Cię do Nas. Skorzystasz tu z bazy informacji  w naszym biurze, pomożemy Ci zorientować się w programie wydarzeń, wspólnie zaplanujemy Twój wolny czas, wskażemy miejsca, w których znajdziesz nowych znajomych z podobną do Twojej pasją i ciekawością świata.

Spotkaj się z nami! Zapraszamy!                                             Zarząd UTW

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza